Słoiki w ogrodzie: Jak wykorzystać je do uprawy ziół i roślin

In: Root On: Comment: 0 Hit: 30

Przetwory, konfitury czy sosy, to nie jedyne, co możemy umieścić w szklanym naczyniu z nakrętką. Słoiki mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w domach, ale i w ogrodzie. Warto zaaranżować ten teren w ciekawy sposób, aby wyglądał jeszcze piękniej.

Przetwory, konfitury czy sosy, to nie jedyne, co możemy umieścić w szklanym naczyniu z nakrętką. Słoiki mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w domach, ale i w ogrodzie. Warto zaaranżować ten teren w ciekawy sposób, aby wyglądał jeszcze piękniej.

Bądź kreatywny

Na pewno każdy z Was ma w swoich domach puste i niepotrzebne słoiki. Zazwyczaj lądują one w koszu, jednak to duży błąd. Możemy je wykorzystać w swoich ogrodach, tworząc niebanalne i ciekawe dekoracje ogrodowe.

Szklane naczynia, zwłaszcza te duże, można zamienić w unikalne donice z roślinami lub ziołami. Słoiki w ogrodzie umiejscowić można w wielu miejscach, a nawet je specjalnie przyozdobić. Luty to odpowiedni czas, by wszystko zaplanować i zakupić nasiona. Zalet z uprawy ziół jest wiele, bowiem suszone mieszanki nie zastąpią smaku i aromatu świeżych liści, zerwanych prosto ze szklanej doniczki.

Naczynia dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do wielkości ziół. Będą idealne do uprawy bazylii, tymianku, oregano, a nawet mięty czy pietruszki. W nieco większych naczyniach można posadzić rośliny o rozległym systemie korzeniowym, takie jak pomidorki koktajlowe czy papryczki chili.

Stwórz swój las w słoiku

Tego typu rozwiązanie w ostatnich latach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co najważniejsze, las w szklanym naczyniu można posadzić samodzielnie. Uprawa roślin w słoiku jeszcze nigdy nie była tak prosta. Na dnie naczynia należy umieścić warstwę kamyczków, by zapewnić sadzonce drenaż. A następie napełnić je ziemią, najlepiej kompostową, dostosowaną do potrzeb wybranego kwiatka. Należy pamiętać, że las w szklanym naczyniu wymaga częstego podlewania, jednak z umiarem, by nie doprowadzić do gnicia korzeni.

Uprawa ziół czy innych roślin w szklanych naczyniach w ogrodzie to nie tylko ekologiczne wykorzystanie materiałów, ale też wprowadzenie do życia większej ilości zieleni. Ponadto wspomniany las w kilkulitrowym słoju to oryginalny, estetycznie wyglądający upominek, będący alternatywą tradycyjnego bukietu.

Spodobały Ci się te pomysły? Eksperymentuj i wciel się w rolę ogrodnika!

Comments

Leave your comment

Money Icon

Wygodne płatności

Obsługujemy wiele szybkich i wygodnych  metod płatności. Przekonaj się już dziś...

Truck Icon

Szybka dostawa

Nasz towar dostarczamy już nawet w przeciągu 24-48h od zamówienia!

Reply Icon

Przyjmujemy zwroty

Każdy jest człowiekiem i popełnia błędy. My to rozumiemy.